ZÁCHRANNÝ ŘETĚZEC ZAFUNGOVAL NA JEDNIČKU

Dne 24.2.2019 před zahájením sportovního utkání na stadionu Generali Areny zasahoval tým Ambulance Meditrans s.r.o. zajišťující zdravotnický dozor na fotbalovém utkání AC Sparta Praha – Baník Ostrava u kolapsu fanouška.

Záchranný řetězec zdravotnického zajištění sportovního utkání zafungoval na výbornou. Všechny složky týmu Ambulance Meditrans – dvoučlenná zdravotnická hlídka First responderů ČČK, posádka RZP a koordinátor zdravotnického zabezpečení se zasloužili díky okamžitě zahájené KPR s včasnou defibrilací o obnovení spontánní cirkulace krevního oběhu pacienta ve 4. minutě od náhlé zástavy oběhu.

Děkujeme všem spolupracujícím složkám – Českému červeném kříži, Policii ČR a ZZS Hl. města Prahy za perfektní součinnost při akci a následném transportu pacienta do Všeobecné fakultní nemocnice.

Sdílíme články z médií o úspěšné záchraně života na stadionu AC Sparta, včetně veřejného poděkování rodiny (Příspěvek z TWITTER AC Sparta Praha):

https://www.sport.cz/fotbal/synot-liga/clanek/1077951-diky-sparto-zachranila-jsi-tatovi-zivot-bitva-nesmiritelnych-ma-dojemnou-dohru.html#hp-sez

https://isport.blesk.cz/clanek/vip-sport/359476/infarktove-drama-se-stastnym-koncem-sparta-tatovi-zachranila-zivot-dekuje-dcera.html